آبي
 قرمز
 سبز ملايم

سنسور اثر انگشت آیفون 8 در زیر نمایشگر قرار می‌گیرد

اخیرا گزارشی توسط اکونومیک‌ دیلی‌نیوز و دیجی‌تایمز منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل در آیفون ۸ از تکنولوژی جدید سنسور اثر انگشت اپتیکال استفاده خواهد کرد تا کاربران بتوانند با قرار دادن انگشت خود روی نمایشگر اولد این گوشی، به‌طور مستقیم قفل دستگاه را باز کنند. این سنسور جدید می‌تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای تاچ‌ آی‌دی کنونی گوشی‌های آیفون باشد.

ادامه مطلب: سنسور اثر انگشت آیفون 8 در زیر نمایشگر قرار می‌گیرد

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟؟

اگر بتوانید هر یک از رفتارهایی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، در خود پرورش دهید؛ می‌توانید دیگران را مسحور خود کنید.

ادامه مطلب: چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟؟

پرونده فضایی محرمانه مریخ از دهه 70

مریخ، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های موجود در منظومه شمسی است که انسان‌ها از سال‌هایی دور در تفکر فتح آن بوده‌اند. سیاره مریخ درست همان مکانی‌ست که برای سفرهای آینده‌ی فضایی انسان، از اولویت بسیار بیشتری نسبت به ماموریت بازگشت دوباره به ماه برخوردار است.

ادامه مطلب: پرونده فضایی محرمانه مریخ از دهه 70

بیل گیتس با این تبلیغ ثروتمند شد

تبلیغات صحیح یکی از زیرشاخه های مهم هنر گرافیک است. اگر بیل گیتس ٣٨سال پیش تبلیغ نادرستی برای سی دی انجام می داد شاید هیچ گاه پولدار و مشهور نمی شد!

رابطه بین هنر و تبلیغات معمولا خصمانه نشان داده شده است. اما هنرهای زیبا در قرن ۲۰ میلادی فاصله بین هنر و تبلیغات را کم کرده است. در طی ۲۵ سال گذشته این رابطه تحت تغییرات و پیچیدگی‌ های بسیاری قرار گرفته است. هنرمندان نقش چشمگیری در زیبایی و خلاقیت بیلبرد های تبلیغاتی داشته ‌اند که بسیاری از آن ها جلوه ‌هایی از زیبایی ‌های هنر معاصر است.

در حالی که عده ‌ای ممکن است بر این باور باشند که تبلیغات فقط شکلی از هنر است که برای فروش محصولات طراحی شده است، عده ‌ای دیگر این ارتباط را بسیار پیچیده‌تر می‌بینند. در بریتانیا، تبلیغات و بازارها به همراه هنر یک شاخه جدید به نام «صنعت خلاقیت» را به وجود آورده اند. تبلیغات سال‌هاست که برای هنرمندان راهی برای دستیابی به پول به حساب می ‌آید.

اما آیا دامنه هنر تبلیغات تا همین جاست؟ خیر. هنرمند مخاطب و صاحب محصول همچون سه راس یک مثلث از تبلیغ صحیح سود می برند. شاید یک مثال روشنگر باشد:

قبل از اختراع سی ‌دی به عنوان دیسکی برای ذخیره سازی اطلاعات، فلاپی ها وجود داشتند که به دلیل حافظه کوچکشان برای ذخیره سازی اطلاعات به تعداد زیادی از آنها نیاز بود.

۳۸ سال پیش، درست در زمانی که لوح فشرده ( Compact Disc ) آماده ورود به بازار بود؛ کسی حتی تصوری از قیافه CD نداشت. حتی کسی نمی ‌دانست این لوح فشرده چگونه استفاده می‌ شود اما این موضوع باعث نشد تا خالق لوح فشرده یعنی «بیل گیتس» دست از تلاش بردارد. شاید اگر تبلیغات خوبی نمی‌ شد،‌ این تکنولوژی بدون استقبال به قبرستان تاریخ می‌ پیوست.

جواب این سوال ها و سوال هایی از این دست در یک کلمه خلاصه می‌شود.

شاید حتی شخص بیل گیتس نظری در مورد چگونه تبلیغ‌ کردن CD نداشت و فقط می ‌دانست که باید با تبلیغ درست، مردم را نیازمند تکنولوژی خود کند. مهم نیست که تبلیغ انجام شده حاصل تلاش فردی بیل گیتس بود یا تیمی تبلیغاتی.

مهم تبلیغی است که ساده بودنش حتی کسی را به این فکر نمی ‌اندازد که اگر این تبلیغ نبود سرنوشت CD چه ‌می ‌شد؟

بیل گیتس ۳۸ سال پیش CD را با این تصویر تبلیغ کرد

بیل گیتس

در تبلیغ این تکنولوژی آمده بود «حجم اطلاعاتی که در CD می توان ذخیره کرد برابر است با حجم کاغذهایی که بیل گیتس نشسته است.

همین تبلیغ کوتاه و عکس گویا کافی بود تا یکی از گام های پولدار شدن بیل گیتس برداشته شود. او نه در تبلیغ محصولش غلو کرد و نه کار عجیب و غریبی انجام داد. فقط نیاز مردم را به خوبی شناسایی کرد و پاسخ به نیاز را در راستای خرید تکنولوژی خود معرفی کرد.

به نقل از کلیک

5 اپراتور تلویزیون اینترنتی مجوز گرفتند

سازمان صدا و سیما با اعطای مجوز تلویزیون تعاملی به 5 شرکت، اجازه داد مخاطبان از خدمات این 5 تلویزیون تعاملی نیز استفاده کنند.

iptv

اواخر سال 93 سازمان صدا و سیما با اعلام فراخوانی برای اعطای مجوز اپراتوری تلویزیون اینترنتی از شرکت‌های متقاضی دعوت به همکاری کرد که این فراخوان تا مرحله انتخاب 5 شرکت‌ واجد شرایط نیز پیش رفت اما چندی بعد با روی کار آمدن رئیس جدید در صدا و سیما، این سازمان مجوزهای صادره را ملغی اعلام کرد.

در زمان لغو این مجوزها، یکی از شرکت‌ها با عنوان باران تلکام سرویس را راه‌اندازی کرده بود.

در شهریورماه امسال بار دیگر سازمان صدا و سیما برای اعطای مجوز اپراتوری تلویزیون اینترنتی با شرایط جدید فراخوان داد که 5 شرکت انتخاب شده در مرحله قبلی در اولویت پذیرش قرار داشتند و پس از بررسی نهایی نیز سرانجام مجوز اپراتوری تلویزیون تعاملی به همان 5 شرکت اعطا شد.

به این ترتیب شرکت‌های آسمان با برند فام، ایرانسل با برند لنز، باران تلکام با برند آیو، تراشه سبز با برند تیوا و نشر الکترونیک با برند شمیم مجوز اپراتوری تلویزیون تعاملی را گرفتند.

از این پس مخاطبان می‌توانند در کنار استفاده از سرویس سازمان صداوسیما با برند شیما از خدمات این 5 تلویزیون اینترنتی نیز استفاده کنند.

با این پروانه، مجوز فعالیت در حوزه خدمات تلویزیونی مبتنی بر پروتکل اینترنتی (IPTV یا OTT) در دوره اول شامل آماده‌سازی زیرساخت، آزمودن و بهره‌برداری آزمایشی به 5 شرکت اعطا شده است.

این شرکت‌ها مجموعه‌ای از محتوای صوتی و تصویری، اعم از پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صداوسیما، شبکه نمایش خانگی، پخش آنلاین برنامه‌های فرهنگی، هنری را ارائه خواهند داد و مشترکان آن علاوه بر انتخاب انواع محتواهای ویدیویی در حوزه‌های مختلف، می‌توانند به قابلیت‌هایی مانند توقف و عقب کشیدن پخش برنامه‌های زنده، امکان دسترسی به آرشیو برنامه‌ها به مدت محدود، ضبط برنامه‌های زنده، طبقه‌بندی محتوا و کنترل دسترسی به آنها و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

به نقل از اتاق خبر 24

مفهوم تکنولوژی در کره شمالی

هنوز در خصوص زندگی در کره شمالی ابهامات بسیاری وجود دارد. رهبر جدید این کشور، کیم جونگ اون، برخلاف پدران خود در اروپا تحصیل کرده است. اما تحصیلات متفاوت او نتوانسته آنطور که انتظار می رفت تغییری در وضعیت این کشور و مردمش ایجاد کند و علیرغم وجود مشکلات اقتصادی حاد و کمبود فزاینده ی مواد غذایی، این کشور هنوز هم از سیاست های امنیتی خود تبعیت می کند.

کره شمالی
اما کیم جونگ اون به یکی از نیازهای زندگی مدرن پاسخ مثبت داده است: اینترنت. گر چه دسترسی به آمار دقیق و به روز از وضعیت استفاده از اینترنت در این کشور دشوار است، اما بر اساس اطلاعات موجود، کره شمالی بطور قابل توجهی به کشوری آنلاین تبدیل می شود.
تقریباً هیچکس از اینترنت استفاده نمی کند
اینترنت به همان شکلی که ما می شناسیم در کره شمالی هم وجود دارد، اما دسترسی به آن بسیار محدود است و فقط در اختیار افراد خارجی و یا گروه خاصی از شهروندان قرار دارد. اکثر مردم به اینترنت داخلی کره شمالی دسترسی دارند که Kwangmyong نام دارد و کاملا از دنیای خارج تفکیک شده است. سایت ها معمولا به موسسات کره شمالی تعلق دارند، اما گفته می شود که قرار است اینترانت نیز برای امور تجاری راه اندازی شود. نخستین فروشگاه آنلاین این کشور به نام Okryu نیز در سال 2015 کار خود را آغاز کرد.
کره شمالی دسترسی به فیسبوک را ممنوع کرد اما شبکه ای مشابه آن را راه اندازی کرده است
در حالیکه کره شمالی دسترسی به فیسبوک را در اینترنت مسدود کرده است، اما به نظر می رسد ایده ای که در پشت این شبکه اجتماعی وجود دارد را می پسندد. این کشور نمونه ای مشابه با فیسبوک را راه اندازی کرده که سال گذشته توسط یکی از محققین Dyn Networks کشف و شناسایی و بلافاصله هک شد. این نمونه کپی برداری شده کاملا فعال است و کاربران می توانند از طریق ایمیل خود وارد حساب کاربری شان شوند و بر روی صفحات یکدیگر پست هایی را به اشتراک بگذارند. مشخص نیست که آیا پس از هک این شبکه اجتماعی، کاربران کره شمالی هنوز هم به آن علاقه نشان می دهند یا خیر.
از هر ده شهروند کره شمالی، یک نفر اسمارت فون دارد
همانند سایر کشورهای در حال توسعه، کره شمالی نیز از خطوط تلفن ثابت، پی سی ها و پهنای باند عبور کرده و به گوشی های موبایل روی آورده است. به گفته اپراتور اصلی این کشور، Koryolink، حدود سه میلیون مشترک تلفن همراه در این کشور وجود دارد. این در حالیست که تعداد دارندگان کامپیوتر حدود چند صد هزار نفر است.
اما مشترکان تلفن همراه امکان برقراری تماسهای تلفنی بین المللی را ندارند
اپراتور اصلی این کشور، Koryolink، امکان برقراری تماس های تلفنی بین المللی را در اختیار مشترکان قرار نمی دهد. این در حالیست که به گزارش سازمان عفو بین الملل، شهروندانی که در نزدیکی مرزهای این کشور با چین زندگی می کنند از سیم کارت ها و تلفن هایی که از چین وارد می شوند برای تماس با بستگان خود که به کشورهای دیگر پناه برده اند استفاده می کنند. به گزارش این سازمان، این کار بسیار پر خطر است و استفاده از این تلفن ها به معنی دستگیری و مجازارت است.
کامپیوترهای دسکتاپ فقط به ثروتمندان اختصاص دارند
شهروندان کره شمالی هم از کامپیوتر استفاده می کنند، اما این امکان عمدتا در اختیار طبقه ثروتمند این کشور قرار دارد، مثلا دانشجویانی که شانس تحصیل در دانشگاه پیونگ یانگ را دارند. در کافی نت ها و مدارس نیز امکان دسترسی به کامپیوتر وجود دارد ولی استفاده از آنها به شدت کنترل می شود.
دسترسی فوق العاده محدود به کامپیوتر، حافظه های فلش را به نوعی زیورآلات تبدیل کرده است
آنقدر تعداد کامپیوتر ها کم است که جوانان در پایتخت کره شمالی، پیونگ یانگ، از یو اس بی استیک ها به عنوان زیورآلات استفاده می کنند.
کامپیوترها از سیستم عاملی مبتنی بر لینوکس برخوردارند
به گفته کارشناسان امنیتی در آلمان، کره شمالی سیستم عامل خاص خود را برای کامپیوترهایش تدوین کرده که Red Star نام دارد و شامل یک اپلیکیشن واژه پرداز، تقویم و سرویس ساخت موسیقی است. از آنجایی که در کره شمالی از یو اس بی فلش های قاچاق شده از چین برای رد و بدل غیر قانونی ویدیو و اخبار استفاده می شود، این سیستم عامل به تمامی فایل ها واترمارک می افزاید که در نتیجه نقل و انتقال تمامی فایل ها قابل ردگیری خواهد بود.و این سیستم عامل شباهت زیادی به OS X دارد
غیر از خصوصیات عجیبی که در این سیستم عامل تعبیه شده است، باید گفت که ظاهر آن مشابهت زیادی با سیستم های عامل غربی دارد.
تبلت های ارزان قیمت چینی فقط در دسترس طبقه ثروتمند قرار دارد
کره شمالی هم به استفاده از تبلت ها روی آورده است. تبلت Woolim سال گذشته توسط کارشناسان امنیتی، فلورین گرانو، نیکلاس شییس و مانویل لوبتسکی رونمایی شد. این تبلت از امکان اتصال وای فای و بلوتوث برخوردار نیست و از سیستم عاملی منشعب ازا ندروید بهره می برد. با وجودیکه این تبلت فقط 250 یورو قیمت دارد، اما بسیاری از شهروندان کره شمالی استطاعت خرید آن را ندارند.
بعضی از شهروندان در خانه خود تلویزیون دارند، ولی امکان تماشای برنامه های متنوع را ندارند!
با توجه به اینکه دولت برای نشر اخبار و اطلاعات خود از تلویزیون استفاده می کند، وجود یک تلویزیون در خانه شهروندان کره شمالی پدیده ی غیر معمولی نیست. اما تلویزیون ها پیش ازفروش بر روی ایستگاه های داخل کشور تنظیم می شوند و پلیس بطور مرتب خانه ها را بازرسی می کند تا اطمینان حاصل کنند که تنظیمات تلویزیون تغییر نکرده است.
فقط دو اپراتور تلفن همراه در کشور فعالیت دارند
اپراتور اصلی در کره شمالی Koryolink است که از سرمایه گذاری مشترک بین دولت کره شمالی و موسسه مخابراتی مصری، Orascom حاصل شده است. اما گفته می شود اوراسکام در سال 2015 کنترل خود را بر روی این کمپانی از دست داد و Byol، رقیبی که از پشتیبانی دولتی برخوردار است، قد علم کرد. حالا ممکن است Byol با Koryolink ادغام شود که در اینصورت وضعیت اوراسکام در هاله ای از ابهام فرو خواهد رفت و بدین ترتیب دست دولت در کنترل امور مخابراتی بازتر خواهد شد.

به نقل از تک شات

آیفون ۸ با ظاهری بسیار زیبا رونمایی می شود

شرکت اپل سال گذشته میلادی با معرفی و عرضه iphone7 ، تعریف تازه ای از محصولات و تکنولوژی اپل به جهان ارائه کرد. به گفته مدیران طراح اپل؛ طراحی شکیل iPhone 8 تغییرات بنیادی در استانداردهای این شرکت ایجاد خواهد کرد. 

iphone8

با اینکه مدت زیادی از عرضه گوشی iphone7 نمیگذرد، شرکت اپل در تکاپوی معرفی محصول تازه این شرکت با نام iPhone 8 است. محصولی تازه طراحی شده، که به اعتقاد بسیاری یکی از بهترین پرچمداران این شرکت خواهد بود. تصاویری که به تازگی از iPhone 8 منتشر شده، بیانگر زیبایی و ساختار جذاب این محصول است.

طراح این محصول بی نظیر شرکت اپل “ایمرن تیلور” از تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن آیفون برای شکیل جلوه دادن این محصول بهره برده است.
با نگاه به تصاویر iPhone 8 که به تازه گی در خبرها منتشر شده، نکات قابل توجهی کاربران را به خود جلب است. یکی از نکات قابل تامل برای دوستداران برند اپل، بازگشت این شرکت به طراحی های اولیه گوشی های آیفون می باشد. بدنه تمام استیل که پس از تولید iPhone 4 و iPhone 4s در طرح های بعدی آیفون چندان مورد استفاده قرار نگرفت.
شرکت سامسونگ در طراحی های اخیر خود از صفحه نمایش خمیده و به اصطلاح ” Curved Glass Edges” بهره برده است، اما شرکت اپل این تکنولوژی را به بهترین شکل ممکن در طراحی های خود جای داده است. iPhone 8 دارای صفحه‌نمایش AMOLED است. نوار وضعیت این گوشی در یک حاشیه با همین جنس در قسمت بالایی صفحه نمایش قرار گرفته است.
علاوه بر این iPhone 8 نیز همانند iphone7 از دو لنز دوربین در پشت دستگاه بهره برده است. دوربین ۱۲ مگاپیکسلی این گوشی مجهز به یک دیافراگم با دهانه f/1.7 است که در شرایط نوری نامناسب نیز می‌تواند تصاویری شگفت انگیز را ثبت کند. این همه ویژگی های این دوربین خارق العاده نیست، شرکت اپل در طراحی iPhone 8 از تکنولوژی ۳D نیز بهره برده است.
علاوه بر آن، توانایی ضبط فیلم‌های باکیفیت ۴K برای این دوربین در نظر گرفته شده است. با توجه به تصاویر منتشرشده می‌توان پیش‌بینی کرد که آیفون ۸ اولین آیفونی است که به درگاه USB-C مجهز خواهد بود. همچنین این گوشی مجهز به پردازنده A11 اپل خواهد بود، که طبق پیش بینی کارشناسان سرعتی باور نکردنی را به iPhone 8 خواهد داد.
با توجه به تصاویر و ویژگی های ارائه شده از iPhone 8، حاشیه‌ی کم و لبه‌های خمیده‌ی این گوشی نظر بسیاری را جلب می کند. نکته‌ی دیگر، استفاده از طراحی کاملا شیشه‌ای در بدنه است. هچنین بدنه‌ی ساخته‌شده از استیل ضد زنگ iPhone 8 نیز ساختار بسیار متفاوتی را به این دستگاه بخشیده است.

به نقل از کلیک

پژو 207 صندوقدار یا رانا LX؛ کدامیک را بخریم؟

برای خرید خودروی صندوقدار زیر ۴۵ میلیون تومان، رانا LX و پژو 207 صندوقدار می‌توانند دو گزینه‌ی مد نظر خریداران باشند؛ اما کدام‌یک را بخریم؟

207

رانا

پاسخ به این سؤال باید بر اساس سلیقه‌ و معیار افراد بررسی شود. برخی از افراد بر اساس قیمت، خودروی منتخب خود را از میان گزینه‌های مورد نظر پیدا می‌کنند و برخی دیگر برای انتخاب از میان گزینه‌های مورد نظر خود، زیبایی و طراحی خودرو را مدنظر می‌گیرند.

اما عده‌ای دیگر موارد و مشخصات فنی را اولویت انتخاب خودرو در نظر می‌گیرند؛ البته این مسئله در مورد انتخاب بین پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس تأثیر زیادی ندارد. هر دو خودرو از لحاظ فنی مشخصات تقریبا‌ً یکسانی دارند و از این نظر تفاوت چندانی بین آن‌ها وجود ندارد.

جدول مقایسه ای دو خودرو رانا و پژو 207

جدول مقایسه رانا و پژو 207

به نقل از زومیت

قیمت بهترین کارت گرافیکی جهان نصف شد

شرکت AMD در جدیدترین اقدام خود برای افزایش محبوبیت کارت گرافیک Radeon Pro Duo که از دو پردازنده‌ی گرافیکی Dual Fiji که هر کدام از ۴ گیگابایت حافظه‌ی با پهنای باند بالا (HBM) بهره می‌برند، قیمت آن را به نصف کاهش داده و هم اکنون می‌توان این محصول فو‌ق‌العاده قدرتمند را با صرف ۷۹۹ دلار خریداری نمود.

کارت گرافیکی Radeon Pro Duo پرچمدار کارت‌های گرافیکی شرکت AMD، شاهد کاهش چشمگیر قیمت از سوی سایر شرکای فعال در زمینه ساخت کارت‌های گرافیکی است. کارت گرافیک Radeon Pro Duo که زمانی با قیمت ۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسید حال در برخی خرده‌فروشی‌های آنلاین با قیمت ۷۹۹ عرضه می‌شود.

این کاهش قیمت تنها محدود به یک منطقه‌ی خاص جغرافیایی نبوده و هم اکنون ساکنان امریکای شمالی و منطقه‌ی آسیا-اقیانوسته امکان سفارش این محصول با قیمت جدید را دارند. تخفیف لحاظ شده برای این کارت گرافیک که بین ۳۱ تا ۴۶ درصد متغیر است، در مقایسه با قیمت عرضه‌ی اولیه، کاهش بسیار چشمگیری محسوب می‌شود. Radeon Pro Duo اولین بار در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد. این کارت گرافیک پرچمدار خط تولید محصولات Radeon محسوب شده و مناسب بازی‌خورهای حرفه‌ای و ایستگاه‌های کاری (Workstation) است.

مشخصات Radeon Pro Duo
Radeon Pro Duo دارای دو پردازنده‌ی گرافیکی قدرتمند Fiji هستند. این کارت روی هم رفته ۱۲۸ واحد محاسباتی را در دو پردازنده‌ی گرافیکی جای داده است، که هر کدام از آنها دارای ۴۰۹۶ سایه‌زن است. مجموع هسته‌های این کارت گرافیکی ۸۱۹۲ عدد است که در حال حاضر، بیشترین میزان در مقایسه با رقبا محسوب می‌شود. هر هسته دارای ۶۴ واحد عملیاتی رستر و ۲۵۶ واحد نقشه‌گذاری بافت است. هسته‌ی اصلی پردازنده‌ی گرافیگی در فرکانس ۱۰۰۰ مگاهرتز عمل می‌کند.
بهترین کارت گرافیکی جهان
در ارزیابی‌های انجام شده برای بررسی سرعت ساعت، این کارت گرافیک در زمینه‌ی پردازش تعداد بافت‌ها دارای توان ۵۱۲ گیگاپیکسل بر ثانیه و در حوزه‌ی پردازش تعداد پیکسل‌ها توانی معادل ۱۲۸ گیگاپیکسل بر ثانیه دارد. این کارت گرافیک برای پردازش بازی‌های کامپیوتری که با فناوری ۴K سازگارند بهینه‌سازی شده و همچنین مهندسان، گرافیست‌ها، انیماتورها و به طور کلی کسانی که به هر نحوی با پردازش‌های گرافیکی سنگین سر و کار دارند می‌توانند استفاده‌ی مناسبی از این محصول داشته باشند. وجود فناوری‌های Liquid VR و FireRender شرکت AMD امکان پشتیابی در سطح نرم‌افزار را فراهم می‌کنند. این امکان موجب شده Radeon Pro Du کارت دارای توان پردازش محاسباتی گرافیکی ۳۲ بیتی به توان ۱۶ ترافلاپس بوده و به همین خاطر قدرتمندترین کارت گرافیکی حال حاضر جهان به شمار می‌رود. کارت گرافیکی MI25 که مبتنی بر فناوری AMD Vega 10 است دارای توان پردازش ۳۲ بیتی به میزان ۵/۱۲ ترافلاپس است.
در زمینه‌ی حافظه هم Radeon Pro Duo اولین کارت گرافیکی در رده ایستگاه‌های کاری است که مجهز به حافظه‌ی با پهنای باند بالا (HBM) است. اولین نسل از این حافظه‌ها سرعت ساعتی معادل ۵۰۰ مگاهرتز داشته و قادر به ارائه‌ی پهنای باندی معادل ۵۱۲ گیگابیت بر ثانیه است. هر واحد پردازنده‌ی گرافیکی دارای ۴ گیگابایت حافظه با پهنای باند بالاست که در کنار یک رابط حافظه ۴۰۹۶ بیتی، مشغول ایفای نقش است. از نظر اسمی پروژه‌های سنگین کاری قادر به استفاده از پهنای باند ۱ ترابایت بر ثانیه‌ای هستند که این دو چیپ ارائه می‌دهند.
کاهش قیمت AMD Radeon R9 Fury X
گذشته از Radeon Pro Duo، کارت گرافیکی Radeon R9 Fury X هم که از سوی شرکت XFX عرضه می‌شود شاهد کاهش قیمت بوده است. این مدل خاص هم اکنون با قیمت ۳۰۸ دلار عرضه می‌شود. کارت گرافیکی قدرتمند Radeon R9 Fury X در زمان آغاز عرضه در خرده‌فروشی‌ها قیمتی معادل ۶۵۰ دلار داشت.
کاهش قیمت از سوی اکثر شرکای AMD انبار آنها را از کارت‌های گرافیک قدیمی خالی کرده و فضا را برای محصولات جدید مبتنی بر فناوری Vegaباز خواهد کرد. در آینده‌ای نزدیک از این محصولات جدید خبرهای بیشتری خواهید شنید.

به نقل از کلیک

اولین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام

نخستین شهر شناور جهان تا ۲۰۱۹ میلادی در اقیانوس آرام و نزدیک تاهیتی ساخته خواهد شد.
به گزارش کلیک، دولت پولینزی فرانسه با موسسه Seasteading قراردادی بسته تا عملیات ساخت این جزیره طی دو سال آتی آغاز شود.
طرح‌های اولیه این جزیره بلندپروازانه به نظر می‌رسد اما موسسه Seasteading معتقد است شهرهای نیمه مستقل مکانی ایده‌آل برای آزمایش شیوه‌های جدید مدیریت دولتی و کشاورزی هستند.

این شهر شناور برای آزمایش ایده‌های جدید مانند درمان بیماری‌ها، پاک کردن جو زمین و ثروتمند کردن فقرا به کار گرفته خواهد شد. نخستین شهر شناور جهان روی شبکه‌ای از ۱۱ پایه مستطیل ساخته می‌شود. بنابر این می‌توان شهرها را با توجه به نیاز ساکنان کنار هم قرار داد.

بستری که این جزیره روی آن ساخته می‌شود از سیمان تقویت شده ساخته می‌شود که قدرت تحمل زیادی دارد. این شهر روی دریا شناور است اما قدرت استقلال قابل توجهی خواهد داشت.
یکی از نکات جالب این جزیره متشکل از چند شهر مجزای شناور آن است که اگر ساکنان یکی از جزیره‌ها با دولت مرکزی مخالف باشند می‌توانند با قایق به جزیره دیگری بروند. به این ترتیب دولت هر یک از این جزایر مجبور است برای حفظ شهروندان خود رقابتی عمل کند.