آبي
 قرمز
 سبز ملايم

تجهیزات آدرس پذیر سیستم اعلام حریق

تجهیزات آدرس پذیر سیستم اعلام حریق


• قابلیت های کنترل پنل آدرس پذیر سری 7000
o مکانیزم Interactive : ارتباط 2 طرفه بین کنترل و تجهیزات متصل به مدار لوپ باعث شده کنترل پنل مقادیر ورودی دتکتور ها را ارزیابی و نتیجه گیری کرده و دستورالعمل متناسب با مقادیر دریافت شده به دتکتور ارسال نماید . دتکتور نیز بر اساس فرامین ارسال شده از کنترل پنل وضعیت حود را اصلاح می نماید . به عنوان مثال در صورت آلوده بودن محیط ، کنترل پنل پس از آنالیز و اطمینان از آلودگی دستور افزایش آستانه عملکرد و جبران سازی به دتکتور ارسال می کند . همچنین کنترل پنل با آنالیز مقادیر ورودی دتکتور حریق واقعی را از حریق کاذب تشخیص می دهد و مانع از عمکلرد دتکتور درمواردی از قبیل وجود گرد و غبار– بخار آب و ذرات معلق می گردد .
o پروتکل UniTALK : پروتکل UniTALK به کار رفته در پنل ، تبادل اطلاعاتی در محدوده وسیعتری را میسر می سازد . علاو ه بر آن سرعت دستیابی به اطلاعات بالاتر و عمکلرد پنل دقیق تر و با خطای کمتری صورت می گیرد . به طوریکه واکنش به دریافت علایم حریق در کمتر از 10 ثانیه انجام خواهد شد .
o مکانیزم SOFT Addressing : مکانیزم آدرس دهی امنیتی به صورت نرم افزاری باعث سرعت در عملکرد – کاهش خطا و صرفه جویی در هزینه خواهد شد . امکان ارتقاء سیستم بدون نیاز به برنامه ریزی مجدد و جابه جایی آدرس قطعات از مزایایی آدرس دهی نرم افزاری می باشد . هر قطعه متصل به لوپ دارای یک شماره منحصر به فرد و یک کد شناسایی داخلی می باشد . انتقال اطلاعات بر روی کامپیوتر و برنامه ریزی و چیدمان با توجه به نیازهای پروژه از دیگر قابلیت های این روش می باشد .
o مکانیزم Visual Address Verification : مکانیزم تصدیق آدرس دهی به صورت بصری . با استفاده از این امکان آدرس هر یک از قطعات متصل به لوپ از طریق فرمان صادره توسط کنترل پنل قابل چک کردن می باشد . از این قابلیت برای بررسی نقشه های تهیه شده با سیستم اجرا شده و انطباق آنها استفاده می گردد .
o شناسایی نوع قطعات و پارامتری مربوط به هرقطعه و ذخیره در کنترل پنل
o منبع تغذیه : مجهز به منبع تغذیه سوئیچینگ 6 آمپری
o صفحه نمایش : پنل سری 7000 دارای نمایشگر بزرگ LCD با قابلیت Touch Screen می باشد . این نمایشگر جهت برنامه ریزی – مانیتورینگ زونها و خروجی ها– نام گذاری هر زون با عبارت دلخواه به زبان لاتین و افزایش قابلیت User Friendly بودن سیستم می شود .
o حافظه داخلی : پنل مجهز به حافظه داخلی پاک نشدنی به ظرفیت 1023 رویداد می باشد . این حافظه علاوه بر ثبت اطلاعات پروژه و انتقال به کامپیوتر در هر زمان ، باعث می شود کارشناسان ایمنی ساختمان از عملکرد هر یک از زونها و خروجی ها در زمان های ممکن مطلع شوند و در صورت وجود مشکل در طراحی یا نوع قطعه نصب شده با توجه به وضعیت محل تحت پوشش اقدام به بهینه سازی سیستم و کاهش الارم های کاذب نمایند .
o قابلیت های ارتباطی : با استفاده از رابط کاربری CAN امکان اتصال به تکرار کننده – رابط RS232 ارتباط با کامپیوتر و پرینتر جانبی میسر می باشد . با استفاده از ماژول RS-LAN و اختصاص یکIP استاتیک کنترل - مانیتورینگ و برنامه ریزی پنل از هر نقطه و با استفاده از اینترنت امکانپذیر می باشد .
o شبیه ساز گرافیکی Intellect : با استفاده از نرم افزار شبیه ساز SIimulator اختصاصی یونی پاس امکان ارتباط با سیستم BMS و کنترل حداکثری محل تحت پوشش از طریق همگام سازی با سیستم CCTV میسر خواهد شد .
o امکان توسعه رله ها : با افزایش ماژول توسعه رله ها ، امکان قرارداد رله خروجی برای هر زون و برنامه ریزی رله ها از لحاظ زمان و نحوه فعال شدن وجود دارد .
o تنظیم حالت عمکلرد روز یا شب : تنظیم حالت روز یا شب به منظور کنترل بهتر سیستم و کاهش آلارم کاذب زمانی که پرسنل در ساختمان یا محل کارخانه حضور دارند ( مناسب برای اماکن صنعتی – اداری و تجاری )
o تنظیمات منطقی (logical) : با استفاده از این قابلیت برای محل های بسیار حساس عملکرد تطابقی بین دتکتور ها انجام شده و آلارمها و خروجی های طبقه بندی شده میسر می باشد ( اتاق های سرور – انبارها – تاق های برق و ژنراتور و ... که سیستم اطفاء حریق اتوماتیک در آنها مستقر است )
o ساعت و شمارنده داخلی : جهت ثبت وقایع و رخدادها
o تاخیر زمانی : قراردادن تاخیر زمانی در مراحل مختلف و برای هر یک از زونها به صورت مستقل از 0 تا 255 ثانیه
o مرحله بندی حریق (Fire Sequence) و تعریف سناریوی حریق : با استفاده از این قابلیت تعریف چند مرحله حریق (PRE alarm – Alarm Stage 1 & Alarm Stage2) برای عملکرد خروجی های سیستم تعریف می شود . این قابلیت باعث تصمیم گیری مناسب تر اپراتور سیستم در زمان وقوع حادثه و انجام اقدامات بعدی می شود .
o قابلیت One Man Test : امکان تست سیستم توسط یک نفر بدون فعال شدن آژیر ها و ثبت در حافظه پنل
o شبکه داخلی : قابلیت اتصال 32 پنل و تکرار کننده از طریق رابط CAN . با استفاده از این قابلیت امکان کنترل سیستم های اعلام حریق در سایتهای بزرگ از طریق 1 پنل مرکزی یا تکرار کننده برقرار می گردد. ظرفیت شبکه شامل 32 پنل یا تکرار کننده و 000/16 قطعه آدرس پذیر می باشد . با استفاده از این تکنولوژی کابل کشی و هرینه های مربوطه به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و نظارت بر عملکرد سیستم بهبود می یابد .
o مدار Power Loop : کنترل پنل دارای 1 مدار تغذیه جداگانه برای جریان دهی به اینتر فیس ها و سایر تجهیزاتی که نیاز به تغذیه 24 ولت جداگانه دارند می باشد . این قابلیت باعث می گردد بدون پرداخت هزینه اضافی در خرید منبع تغذیه جداگانه مصرف کننده های سیستم از طریق پنل جریان مورد نیاز خود را تامین کنند . همچنین مدار تغذیه power loop توسط پنل مانیتور و کنترل می گردد و در صورت بروز مشکل در هر یک از مصرف کننده ها یا مدار تغذیه آلارم خطا صادر می کند .
o گارانتی معتبر : کنترل پنل دارای شماره شناسایی منحصر به فرد بوده که زمان تولید آن را مشخصی می کند . پنل های فروخته شده توسط این شرکت دارای 18 ماه گارانتی تعویض (وارانتی) و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .
o دارای دفترچه اپراتوری – بهره برداری و رفع عیب به زبان فارسی
• قابلیت های دتکتور های سری 7000
o دتکتور های هوشمند با مکانیزم آدرس پذیری امنیتی
o عملکرد بر مبنای میکرو پرسسور : با استفاده از این تکنولوژی عمکلرد کاذب دتکتور در برابر گرد غبار و سایر عوامل مزاحم به حداقل رسیده و قابلیت اطمینان آن بالاتر می رود .
o چمبر جداشدنی : محفظه دود دتکتور بدون نیاز به باز کردن دتکتور در حال کار از محل آن قابل جداشدن می باشد . این قابلیت باعث می شود که سرویس دوره ای دتکتور های آلوده در کمترین زمان و بدون نیاز به ابزار خاصی توسط بهره بردار انجام شود .
o اعلام زمان سرویس دتکتور به صورت خودکار : در صورت آلوده شدن محفظه ، دتکتور آلوده با ارسال سیگنالی به چراغ LED روی دتکتور زمان سرویس را اعلام می کند . این قابلیت باعث کاهش الارم کاذب – افزایش هوشمندی سیستم و افزایش طول عمر مفید دتکتور می شود . همچنین میزان آلودگی محفظه – دود موجود در محفظه – دمای فعلی ترمیستور دتکتور – وضعیت ایزولاتور – وضعیت LED و سایر مشحصات کاربردی دتکتور از طریق کنترل پنل قابل مانتیورینگ می باشد .
o تشخیص حریق کاذب و افزایش هوشمندی
o نمایش صحت عمکلرد در حالت STANDBY از طریق چراغ های LED : در حالت عمکلرد عادی LED های دتکتور هر 16 ثانیه یکبار چشمک میزنند و صحت عمکلرد دتکتور را نشان می دهند .
o ظاهر زیبا - دکوراتیو و هماهنگ با محیط
o دارای ایزولاتور داخلی
o گارانتی معتبر : کلیه دتکتور ها دارای شماره شناسایی منحصر به فرد بوده که زمان تولید آن را مشخصی می کند . دتکتور های فروخته شده توسط این شرکت دارای 24 ماه گارانتی تعویض (وارانتی) و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .
• قابلیت های شاسی اعلام حریق آدرس پذیر یونی پاس
o شاسی هوشمند با مکانیزم آدرس پذیری امنیتی
o ظاهر زیبا - دکوراتیو و هماهنگ با محیط
o دارای المنت نشکن
o دارای چراغ LED نشان دهنده فعال شدن شاسی
o چراغ LED چشمک زن نشان دهنده صحت عمکلرد شاسی در حالت STANDBY
o دارای کلید تست و ریست
o قابلیت نصب کاور محافظ
o دارای ایزولاتور داخلی
o گارانتی معتبر : کلیه شاسی ها دارای شماره شناسایی منحصر به فرد بوده که زمان تولید آن را مشخصی می کند . شاسی های فروخته شده توسط این شرکت دارای 18 ماه گارانتی تعویض (وارانتی) و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .
• قابلیت های آژیر اعلام حریق آدرس پذیر یونی پاس
o آژیر هوشمند با مکانیزم آدرس پذیری امنیتی
o آژیر الکترونیکی با توان و خروجی صدای مناسب
o تن صدا – 32 عدد
o سطح صوت : 80-85-90 دسیبل
o عمکلرد به صورت آژیر – آژیر فلاشر و یا فلاشر
o عمکلرد به صورت Wall mount یا Base Sounder
o دارای ایزولاتور داخلی
o نصب مستقیم بر روی مدار لوپ
o جریان عمکلرد پایین
o گارانتی معتبر : کلیه آژیر های فروخته شده توسط این شرکت دارای 18 ماه گارانتی تعویض (وارانتی) و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند .
• قابلیت های اینتر فیس های آدرس پذیر یونی پاس
o اینتر فیس های هوشمند با مکانیزم آدرس پذیری امنیتی
o تنوع در نوع و کاربرد بسته به نیازمندی های پروژه
o اینترفیس اتصال تجهیزات متعارف به سیستم آدرس پذیر
o اینتر فیس ورودی
o اینتر فیس ورودی – خروجی
o اینتر فیس خروجی
o اینتر فیس کنترل مدار آژیر متعارف
o دارای ایزولاتور داخلی
o جریان عمکلرد پایین